Zadzwoń
577 776 210

Specyfikacja


Oferujemy różne modele kortów do Padla do użytku zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków, a także rozwiązania stacjonarne i mobilne.

Przy powierzchni około 200m2 kort do Padla zajmuje minimalną przestrzeń w porównaniu np. z kortem tenisowym. Trzy korty do Padla, na których gra 12 osób, mogą być wyposażone w tę samą przestrzeń zajmowaną przez jeden kort tenisowy.
Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i ciągłemu rozwojowi jakości, stylizacji i wzornictwa jesteśmy w stanie zaoferować najlepsze korty do gry w Padla dostosowane do warunków klimatycznych i podłoża.

Rozmiar kortu wynosi 20 x 10 metrów mierzonych od wewnętrznych wymiarów kortu. Zaś na całkowitą powierzchnię instalacji potrzebne jest 21 x 11 metrów. To co najmniej 0,5 metra więcej na krótkich i długich bokach. Na obydwu końcach kortu (po przeciwległych stronach) znajduje się ściana o wysokości 3m, wykonana z wzmocnionego szkła. Ścianki przechodzą od narożników kortu, wzdłuż kortu na długości 4m. Korty do gry w padla mogą występować jako zewnętrzne oraz wewnętrzne (w hali). Minimalna wysokość sufitu to 6m. Oświetlenie kortu, zarówno zewnętrznego jak i wewnętrznego, również powinno znajdować się na wysokości 6m.

Jak zbudować kort do padla?


W zależności od wybranego modelu boiska prace budowlane są bardzo różnorodne.
W przypadku całorocznej konstrukcji na otwartym terenie prace ziemne są niezwykle ważne ponieważ kort do gry musi być stabilny i bezpieczny. Pierwszym punktem i jednym z najważniejszych przy instalacji kortu Padel jest stworzenie równego podłoża lub obrzeża obwodowego, zgodnego z funkcjami wymaganymi przez projekt przygotowany przez inżyniera. Ta praca powinna być wolna od wad, takich jak nierówności lub wypukłości. Nawierzchnia pod którą układa się warstwę nośną i system drenażowy, umożliwia przechodzenie cząstek wody. W ten sposób sezon staje się długi, jedyne, co nas może ograniczyć to śnieg i lód.


Konstrukcja jest zakotwiczona za pomocą śrub rozprężnych ze stali nierdzewnej. Na nawierzchni poliuretanowej kładzie się sztuczną trawę i wypełnia ok. 3 tony piasku. Dzięki temu sztuczna trawa jest świetnie przymocowana i daje możliwość całorocznej gry niezależnie od warunków atmosferycznych.

Ogrodzenie


Nasze korty do Padla posiadają doskonałą ochronę przed korozją w spoinach i stalowych profilach kratownic. Profile stalowe mają grubość 3,5 mm i wykonane są z bardzo wysokiej jakości stali, w porównaniu z wieloma innymi kortami, które mają tylko profile stalowe o grubości 1,5-2 mm. Nasze szkło wykonane jest z najwyższej jakości i jest testowane pod względem bezpieczeństwa zgodnie z obowiązującymi normami i certyfikatami. Cała konstrukcja jest również sprawdzana przez krajowe organy normalizacyjne, a wszystkie okucia na boisku są wykonane ze stali nierdzewnej w jakości A4. Malowanie kortów wykonywane jest przez wyznaczonych wykonawców robót malarskich w celu zapewnienia maksymalnej trwałości i jakości. Tor jest ogrodzony i ma szklane ściany.