Zadzwoń
577 776 210

Potencjał Inwestycyjny


Szacuje się, że w padla gra od 6 do 10 milionów osób posługujący się jezykiem hiszpańskim, w porównaniu do około 200 000, którzy aktywnie grają w tenisa.

Oprócz Hiszpanii, w ciągu ostatnich kilku lat w całej Europie miała miejsce duża ekspansja padla, a także wielu znanych ludzi takich jak Henry Leconte, Francesco Totti, Novak Djokovic, José Maria Aznar, Rafael Nadal itp. ćwiczy to, a wielu z nich inwestuje nawet w ten szybko rozwijający się i odnoszący sukcesy biznes. Duży wzrost popularności tego sportu możemy odnotować w Francji, Włoszech i Szwecji i chociaż Hiszpanii rynek nie traci na wadze to ostatnich latach jest w stagnacji i wzrósł jedynie o 3–4% zaś W innych krajach Ameryki Południowej i Europy każdego roku rynek podwaja się.


Poniżej infografika przedstawiająca w liczbach ogromny wzrost zainteresowania grą w Padla na tle nowopowstających boisk i sprzedaży rakiet do gry.


Sport ten bardzo dynamicznie się rozwija na całym świecie o czym może też świadczyć fakt że do 2021 roku oficjalny kanał na youtube World Padel Tour został wyświetlony 260 milionów razy.

Według najnowżyszch statystyk na terenie Wielkiej Brytanii gdzie jest obecnie 90 kortów Federacja Tenisa LTA szacuje bardzo duży wzrost liczby nowych kortów. Na poniższym zdjęciu znajduje się prognoza w ujęciu rocznym:

Czy zatem warto budować boisko do padla?


Na to pytanie każdy inwestor musi odpowiedzieć sobie sam ale oto kilka zalet tego sportu które mogą ułatwić odpowiedź na to pytanie.

- Boisko do gry w padla zajmuje około 1/3 powierzchni (200 metrów kwadratowych) w porównaniu z kortem tenisowym (648 metrów kwadratowych).

- Jest to opłacalna inwestycja w rzeczywistości jest to sport, który w ciągu ostatnich 5 lat osiągnął najwyższy wskaźnik wzrostu liczby członków i zawodników.

- Kort w Padel ma stosunkowo niski koszt oraz średnio- i długoterminowy czas użyteczności (około 20 lat i oczywiście związany z jakością materiałów).

- Zwykle tylko dwie osoby grają w tenisa, podczas gdy w Padel gra w większości czterech graczy dwóch z jednej strony i dwóch z drugiej, a mecz trwa 1 godzinę i 30 minut. Kiedy więc kort tenisowy zostanie przekształcony w trzy korty Padel, w tej samej przestrzeni, w której grały tylko dwie osoby (1 kort tenisowy), teraz 12 osób będzie grać w Padel (3 korty Padel).

-Przychody lub źródła dochodów są takie same jak w przypadku tenisa dodatkowo powierzchnię ścian można opcjonalnie wynająć jako powierzchnię reklamową jako banery.Jeżeli jesteś zainteresowany budową kortów do padla możesz zapoznać się z ofertą na konkretne modele oraz wybrać producenta lub zadzwoń albo napisz maila już teraz – a my odpowiemy na wszystkie twoje pytania.