Zadzwoń
577 776 210

Potencjał Inwestycyjny


Szacuje się, że w padla gra od 6 do 10 milionów osób posługujący się jezykiem hiszpańskim , w porównaniu do około 200 000, którzy aktywnie grają w tenisa.
Oprócz Hiszpanii, w ciągu ostatnich kilku lat w całej Europie miała miejsce duża ekspansja padla, a także wielu znanych ludzi takich jak Henry Leconte, Francesco Totti, Novak Djokovic, José Maria Aznar, Rafael Nadal, David Lloyd itp. ćwiczy to, a wielu z nich inwestuje nawet w ten szybko rozwijający się i odnoszący sukcesy biznes. Duży wzrost popularności tego sportu możemy odnotować w Francji, Włoszech i Szwecji i chociaż Hiszpanii rynek nie traci na wadze to ostatnich latach jest w stagnacji i wzrósł jedynie o 3–4% zaś W innych krajach Ameryki Południowej i Europy każdego roku rynek podwaja się.


Poniżej infografika przedstawiająca w liczbach ogromny wzrost zainteresowania grą w Padla na tle nowopowstających boisk i sprzedaży rakiet do gry.

Sport ten bardzo dynamicznie się rozwija na całym świecie o czym może też świadczyć fakt ze do 2019 roku oficjalny kanał na youtube „World Padel Tour „ został wyświetlony 160 milionów razy” Jeżeli jesteś zainteresowany budową kortów do padla zadzwoń lub napisz maila już teraz – a my odpowiemy na wszystkie twoje pytania.

Czy zatem warto budować boisko do padla?


Tak: oto zalety tego sportu

- Boisko do gry w padla zajmuje około 1/3 powierzchni (200 metrów kwadratowych) w porównaniu z kortem tenisowym (648 metrów kwadratowych). - Jest to bardzo opłacalna inwestycja - w rzeczywistości jest to sport, który w ciągu ostatnich 5 lat osiągnął najwyższy wskaźnik wzrostu liczby członków i zawodników.

- Kort w Padel ma stosunkowo niski koszt oraz średnio- i długoterminowy czas użyteczności (około 20 lat i oczywiście związany z jakością materiałów).

- Zwykle tylko dwie osoby grają w tenisa, podczas gdy w Padel gra w większości czterech graczy dwóch z jednej strony i dwóch z drugiej, a mecz trwa 1 godzinę i 30 minut. Kiedy więc kort tenisowy zostanie przekształcony w trzy korty Padel, w tej samej przestrzeni, w której grały tylko dwie osoby (1 kort tenisowy), teraz 12 osób będzie grać w Padel (3 korty Padel).